Patiesība par 10 000 soļiem: Vai tas patiešām ir nepieciešams labai veselībai?

MrOferto
Aktīva dzīvesveids ir būtisks veselīgas un pilnvērtīgas dzīves aspekts. Ir pierādīts, ka fiziskās aktivitātes uzlabo vispārējo pašsajūtu, samazina hronisku slimību risku un uzlabo garīgo veselību. Pastaigas ir populārs un pieejams fiziskās aktivitātes veids, kas ir mazs un viegli iekļaujams ikdienas rutīnā.
Patiesība par 10 000 soļiem: Vai tas patiešām ir nepieciešams labai veselībai?

Pārdomāt ikdienas aktivitātes mērķus: Vai 10 000 soļu patiešām ir nepieciešami labai veselībai?

Ideja par 10 000 soļu dienā ir plaši popularizēts mērķis labas veselības uzturēšanai. Tomēr jaunākie pētījumi liecina, ka šis konkrētais skaits var nebūt nepieciešams ikvienam. Tā vietā ideālais fizisko aktivitāšu daudzums ir atkarīgs no individuāliem faktoriem, piemēram, vecuma, dzimuma, fiziskās sagatavotības līmeņa un veselības stāvokļa.

Individuāliem faktoriem ir nozīme: Kāpēc ideālais fizisko aktivitāšu daudzums atšķiras atkarībā no personas

Piemēram, 2019. gadā veiktā pētījumā tika konstatēts, ka sievietēm, kuras dienā mēroja 4400 soļus, bija ievērojami mazāks risks saskarties ar negatīviem veselības traucējumiem nekā tām, kuras mēroja tikai 2700 soļus dienā. Tāpat citā 2020. gadā publicētā pētījumā tika konstatēts, ka 7 500 soļu dienā veikšana ir saistīta ar mazāku negatīvu veselības traucējumu risku salīdzinājumā ar 4 000 soļu dienā veikšanu.

Šie secinājumi liecina, ka pat neliels fiziskās aktivitātes pieaugums var sniegt būtisku labumu veselībai. Vissvarīgākais ir izveidot tādu fizisko aktivitāšu režīmu, kas sagādā prieku, ir ilgtspējīgs un atbilst jūsu konkrētajām vajadzībām un mērķiem. Neatkarīgi no tā, vai tā ir pastaiga, skriešana, riteņbraukšana, peldēšana vai jebkura cita veida fiziskās aktivitātes, regulāras fiziskās aktivitātes iekļaušana ikdienas rutīnā ir galvenais, lai gūtu labumu.

Regulāru fizisko aktivitāšu noteikšana par prioritāti: Optimālas veselības sasniegšanas atslēga

Turklāt Amerikas Sirds slimību asociācija iesaka vismaz 150 minūtes nedēļā veikt vidējas intensitātes aerobās aktivitātes vai 75 minūtes enerģiskas intensitātes aerobās aktivitātes, kā arī vismaz divas dienas nedēļā veikt muskuļu stiprināšanas aktivitātes. Tāpēc, tā vietā, lai koncentrētos uz konkrēta soļu skaita sasniegšanu, svarīgāk ir noteikt prioritāti regulārai fiziskai aktivitātei un atrast sev piemērotu režīmu.

Vadlīnijas optimālai veselībai: Ieteicamo fizisko aktivitāšu līmeņu izpratne

Nobeigumā jāsecina, ka, lai gan 10 000 soļu mērķis dažiem cilvēkiem var būt efektīvs veids, kā uzturēt fiziskās aktivitātes līmeni, tas nav vienīgais veids, kā saglabāt veselību. Vissvarīgākais ir izveidot regulāru fizisko aktivitāšu režīmu, kas jums ir piemērots un ilgtspējīgs ilgtermiņā. To darot, jūs varēsiet baudīt daudzās fiziskās aktivitātes sniegtās priekšrocības un uzlabot vispārējo veselību un labsajūtu.

« 5 iemesli kāpēc ŪDENS ir tik svarīgs mūsu organismam Veselīgu brokastu nozīme: Lai diena būtu bagāta ar degvielu, kas nodrošina panākumus »