Stress un mūsu veselība: Stress: ietekme uz mūsu ķermeni un prātu un stratēģijas, kā to mazināt

MrOferto
Stress ir daļa no dzīves un ikviens to pieredz kādā formā. Vai nu tas ir saistīts ar darba termiņiem, ģimenes pienākumiem vai veselības problēmām, stress var radīt kaitējumu mūsu ķermenim. Stress var būt noderīgs nelielās devās, palīdzot mums saglabāt fokusu un uzmanību. Tomēr hronisks stress var negatīvi ietekmēt mūsu fizisko un garīgo veselību. Šajā rakstā aplūkosim, kā stress ietekmē mūsu ķermeni un ko varam darīt, lai to pārvaldītu.
Stress un mūsu veselība: Stress: ietekme uz mūsu ķermeni un prātu un stratēģijas, kā to mazināt

Cīņas vai lidošanas reakcijas ietekme: 

Stress izraisa mūsu ķermeņa "cīņas vai lidošanas" reakciju, kas izraisa hormonu plūsmu, ieskaitot adrenalīnu un kortizolu. Šie hormoni palielina mūsu sirdsdarbības ātrumu, asinsspiedienu un elpošanu, sagatavojot mūs reaģēt uz uzskatītu draudu. Lai gan šī reakcija var būt noderīga īsā laika posmā, hronisks stress var izraisīt ilgtermiņa veselības problēmas. Piemēram, paaugstināts kortizola līmenis var nomākt imūnsistēmu, padarot mūs vēl neaizsargātākus pret slimībām un infekcijām.

Gremošanas sistēmas ietekme: 

Stress var arī ietekmēt mūsu gremošanas sistēmu. Kad mēs esam stresā, asinis tiek novirzītas prom no mūsu gremošanas orgāniem, izraisot problēmas, piemēram, skābo refluksu, kuņģa čūlas un sindromu "kairināmā zarnas". Hronisks stress var arī izraisīt izmaiņas mūsu ēšanas paradumos, izraisot svara pieaugumu vai samazināšanos, atkarībā no indivīda. Turklāt stress var izraisīt iekaisumu ķermenī, kas saistīts ar dažādām hroniskām veselības problēmām, ieskaitot sirds slimībām, diabētu un vēzi.

Garīgās veselības ietekme: 

Stress var arī ietekmēt mūsu garīgo veselību, izraisot problēmas, piemēram, trauksmi un depresiju. Ilgstošs stress var izraisīt izmaiņas smad zenē, kas ietekmē mūsu garīgo veselību. Šīs izmaiņas var samazināt mūsu spēju lēmumu pieņemšanā, atmiņā, uzmanības koncentrēšanā un radošajā darbībā. Stress arī var izraisīt problēmas ar miegu, kas var pasliktināt garīgo veselību un vispārējo pašsajūtu. Turklāt, stress var būt īpaši kaitīgs tiem cilvēkiem, kuriem jau ir garīgās veselības problēmas.

Stresa ietekmes mazināšanas stratēģijas: 

Lai gan stress nevar tikt pilnībā izvairīties, mēs varam mācīties, kā pārvaldīt stresa ietekmi uz mūsu ķermeni un garīgo veselību. Piemēram, fiziskā aktivitāte, kā jogas prakse vai pastaigas dabā, var palīdzēt mazināt stresa ietekmi. Dzīvesveida izmaiņas, piemēram, veselīgāka uzturs un regulāra miega uzlabošana, var arī palīdzēt mazināt stresa ietekmi. Stresa vadības tehnoloģijas, piemēram, meditācija un dziļa elpošana, var palīdzēt samazināt trauksmi un uzlabot garīgo veselību. Ja stresa līmenis kļūst neizturams, vērts meklēt profesionālu palīdzību, piemēram, psihologu vai psihoterapeitu.

    Kopējais secinājums: 

    Stress var būt noderīgs mūsu dzīvē, bet, ja tas kļūst hronisks, tas var radīt kaitējumu mūsu fiziskajai un garīgajai veselībai. Svarīgi ir mācīties pārvaldīt stresu un meklēt stratēģijas, kas palīdzēs samazināt stresa ietekmi uz mūsu ķermeni un prātu. Tā kā stresa ietekmes ir daudzpusīgas un ietekmē dažādas ķermeņa sistēmas, ir svarīgi meklēt individualizētas metodes, kas atbilst mūsu vajadzībām un dzīvesveidam. Ar pienācīgu stresa vadību mēs varam palīdzēt saglabāt labu fizisko un garīgo veselību un uzlabot kopējo dzīves kvalitāti.

      « Svaigi un veselīgi: divi salātu recepti, ko jāizmēģina 4 padomi kā iepirkties gudrāk un ietaupīt naudu! »